Az utóbbi időben nagy port kavart John McAfee egykori milliárdos, a McAfee Antivirus cég alapítójának az elfogása. Utóbbi sztorit mindenki ismeri, úgyhogy most főként képekben láthatjátok, milyen változásokon ment keresztül az évek során "hősünk".
Főiskolai évkönyv kb. 1962-ből
Ugyanarra a Roanoke Főiskolára járt, amely 2008-ban díszdoktorává avatta.
1987
1987-ig olyan helyeken dolgozott, mint a NASA Institute for Space Studies, Univac, Xerox, Computer Sciences Corporation, majd a Lockheed. Itt találkozott először a Pakistani Brain nevű vírus egy példányával, és 1987-ben utóbbi cég alkalmazottjaként megalapította a McAfee Associates nevű vállalatot.
1989
McAfee a Lockheed-et 1989-ben hagyta ott végleg, hogy a saját cégét felépítse. 1994-ben visszalépett a cég éléről, 2 évvel később pedig részesedése maradékát is eladta.
2001
A McAfee után más vállalkozásokba is invesztált, többek között a Zone Labs-be (a ZoneAlarm nevű szoftveres tűzfal készítője) 2000-ben, amelynek igazgatósági tagja is lett egyúttal. A céget 2003-ban megvásárolta a Check Point Software.
2002
McAfee jógát oktat, és több könyvet is írt a jógáról. Csak a kép 2002-es, az írást és az oktatást természetesen már régebb óta űzi.
2009
A New York Times riportja szerint McAfee vagyona a válság következtében 100 millió dollárról mindössze 4 millióra olvadt. A képen a vagyona elvesztése utáni első riport egy kockája látható.
2010
Belize-ben megalapítja biotechnológiai vállalatát, a QuorumEx-et, amely teljesen természetes antibiotikumokat állít elő a lokális denzitásérzékelés (quorum sensing) segítségével (a kikockázott arcú illető az egyik barátnője - a sok közül).
2011-2012
Innentől nagyjából ismerjük a sztorit, így magyarázat helyett jöjjenek a képek Belize-ből. Az utolsón éppen orvosok vizsgálják a rosszulléte okait (a híresztelésekkel ellentétben nem volt szívrohama). Azt kell mondjam, a korához képest meglehetősen fiatalosan tartja magát.